Ahogyan nagymamám mondta: ,, a megfázás olyan, mint a számla. Ha nem akarjuk, akkor is jön.”
A hideg, téli hónapokban a szervezet nehezebben ellenáll a fertőzéseknek, sokkal nagyobb az esély, hogy megbetegszünk, jön az orrdugulás, a torokfájás és a véget nem érő köhögés. Ilyenkor megoldásképpen orvoshoz megyünk és gyógyszert íratunk fel. Még az ajtón sem kell kilépnünk ahhoz, hogy megoldást találjunk a panaszainkra. Nézzük, milyen házi trükköket vethetünk be, hogy elűzzük a megfázást. A következőben 5 hatásos tippet olvashattok, ami megkönnyítheti a gyógyulást.
- Gyömbértea a nátha fegyvere!
A betegség alatt megnő a test folyadékszükséglete. Ha náthás vagy, jöhet a gyömbér tea, amely tisztító és fertőtlenítő hatású.
A gyömbérgyökeréből vágj le 4-5 kisebb szeletet, és forrázd le egy bögre (2,5-3 dl) vízzel.20 perc áztatás után szűrd le, és ízesítsd mézzel, pár csepp citrommal. Még melegen fogyaszd el.
- Győzd le a köhögést és a torokfájást!
Rengeteg gyógynövény teakeveréket lehet beszerezni, készíteni. Ha kínoz a köhögés, készíts hársfa – és bodzateát. Mindkettőnek jellemzően köptető, nyákoldó és köhögéscsillapító hatása van. 2 teáskanálnyi szárított hársfavirágot forrázzunk le 2 dl forró vízzel. 10 perc elteltével szűrjük le. Izzasztás esetén forrón fogyasszuk. A bodzateát 5 perc áztatás után szűrjük le.
- Tisztítsd meg a légutakat!
Használj eukaliptusz illóolajat! Hatása légút tisztító, és nyugtatja a fájó, gyulladt izmokat és ízületeket. Tegyél 1 csepp illóolajat a papír zsebkendődbe, majd az orrodtól 2-3 cm-re tartva lélegezd be lassan és mélyen az illatot. Vagy cseppents 5-8 csepp illóolajat a párologtatóba és hagyd, hogy belengje az illat a szobát, szippants mélyeket belőle.
- Erősítsd az immunrendszeredet!
A csipkebogyó húsa, a borsmenta és a levendula immunerősítő hatása igazolt. teaként fontos, hogy a csipkebogyót ne forró vízben áztasd, mert akkor elveszíti a vitamintartalmát, hanem meleg vízben, lehetőleg egy napon át. Fogyassz minél több, C-vitaminban gazdag ételt. Ilyen a savanyú káposzta, a citrom és citrusfélék, az édes, piros paprika. Igyekezz beiktatni az étrendedbe őket, hogy minél hamarabb meggyógyulj, vagy megelőzd a megfázást.
- Pusztítsd el a bacikat!
A fokhagyma baktérium- és gombaellenes hatása régen ismert. Immunstimuláló antibiotikum, kiváló vírusölő. Lehetőleg nyersen fogyasszuk. Bár fogyasztása után illata erőteljes marad, betegség idején mégis érdemes bevetni. Préselve fogyaszthatod zöldségkrémekbe keverve (padlizsánkrém, avokádókrém), mézzel és citromlével összekeverve megihatod (drasztikus, de igen hatásos módszer), bedörzsölheted vele a pirítósodat. A torma is segíti a gyógyulást megfázás, nátha, köhögés, bronchitis, asztma, mandulagyulladás, orrmelléküreg-gyulladása esetén. Csillapítja a lázat, izzasztó, vizelethajtó hatású.
A felsorolt praktikák mellett ajánlott minden nap szellőztetni és gyakrabban ágyneműt cserélni, hogy hamarabb távozzanak a kórokozók a szobából. Pizsamát is gyakrabban cserélj, és próbálj melegen öltözni, melegen tartani magad.
Cikkem fotója: (katt a képre, hogy nagyobb legyen)
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: