Sziasztok!
Egy fontos dologra szeretném felhívni a figyelmeteket, mert egyre többször találkozom hasonló jellegű problémával.
Mozgáshiány? Túlsúly? Gyenge izomzat? – Irány mozogni? Rögtön diéta?
NEM.
Rengeteg ember kezd bele az életmódváltásba, új sportba anélkül, hogy tisztában lenne a belső fizikai állapotával. Fogalma sincs róla, van-e valamilyen rendellenesség, amit esetleg nem érez, és emiatt nem a megfelelő sportot választja magának és még nagyobb bajt okoz.
Minden nagy életmódváltás előtt csak előnyt kovácsolsz magadnak a következő hónapokra, ha alaposan kivizsgáltatod magadat.
1. Hogy vannak az ízületeid/csontjaid? : MR/ röntgen/CT vizsgálat
– Ha nincs komoly panaszod, mégis érdemes elmenni, hiszen te is nyugodtabb leszel, ha tudod, hogy az ereid és az ízületeid milyen állapotban vannak. Az MR (mágneses rezonanciás) vizsgálatot döntően a koponya, a gerinc és az ízületek betegségeinek vizsgálatára alkalmazzuk, de kiválóan alkalmazható a nyak, a mellkas, az emlő, a has és a kismedence diagnosztikai vizsgálatára is. Az erek állapotáról is információt kaphatunk.
Például, ha dinamikus, vagy sok ugrálással járó sportot választasz, de van egy húzódásod, amiről azt gondolnád, nem súlyos és még valóban nem az, vagy kis mértékben okoz fájdalmat, a nagy fokú terhelés során komoly bajt okozhatsz magadnak.
2. Milyen a véred és a szervezeted?
A diétád, vagy a fogyókúrád (mert a kettő nem ugyanaz, ezt sokszor hangsúlyozom), vagy a testépítésed akkor lesz hosszú távon eredményes, ha tisztában vagy az intoleranciáiddal, és a vitaminhiányaiddal stb.
a, Általános vérvizsgálat
Legalább félévente ajánlott elvégeztetni a szakrendelőben.
b, Allergiavizsgálat/ intolerancia vizsgálat
Emésztési zavarok, puffadás, túlzott teltségérzet, viszketés, fáradtság stb.. meg kell keresni a vétkes élelmiszereket és iktatni őket az étrendből egy időre, amíg helyre nem a bélrendszer, vagy örökre elhagyni őket a probléma mértékétől függően. Egy ilyen vizsgálat során sok mindenre fény derül, amit nem is gondolnál.
Számos módszer létezik allergiavizsgálatra. A most közkedvelt biorezonanciás vizsgálat fájdalommentes, és nem szükséges tűszúrás hozzá. Megbízható és azonnali eredményt ad.
FONTOS!
A helytelenül működő bélrendszer nem nyújt tökéletes felszívódást a tápanyagoknak, vitaminhiányt, további zavarokat és további intoleranciákat okoz, később pedig a savas közegben utat enged a gombák szaporodásában, amelyek terjedése gyulladásokat és szervi panaszokat okoz.
3. Személyre szabva
Az állapotod ismeretében érdemes bizalommal fordulni a kezdetekben személyi edzőhöz és vagy dietetikushoz/életmód tanácsadóhoz. Motivációt biztosítanak neked , felügyelik a fejlődésed, és sok hasznos tanáccsal látnak el.
Magadnak is összeállíthatsz egy betartható étrendet és mozgástervet. Rengeteg új, egészséges receptet találsz az interneten, amelyek segítségedre lehetnek.
Rutint és fegyelmet kell vinned az életedbe. Ez nem könnyű, sokan fel is adják. Családod és barátaid támogatására, türelmére és megértésére szükséged lesz. Magyarázd el nekik, mit csinálsz és hogyan, tudjanak a változtatásaidról.
4. NINCS KIFOGÁS!
,,Kinek van ennyi pénze/ az túl drága/ Én erre nem költök, nem lesz bajom….nem kell vizsgálat” – és társai kifejezések. Semmi sem olcsó, valóban, de ismeritek a kifejezést: ,,…A minden egészség nélkül semmi.”
Én erre csak annyit mondok, hogy a patikában vásárolt fájdalomcsillapító árából lehet venni sok gyümölcsöt, vagy egy kilogramm kókuszzsírt ( a margarin és napraforgó olaj helyett), vagy majdnem két kiló tönköly/zab/kukorica/stb lisztet.
Nem vagyok teljesen gyógyszerellenes, de tény és való, hogyha megtalálnánk a problémák gyökerét, akkor a tablettákkal és cseppekkel nem kellene a tünetbetegségeket kezelni, amelyeket az esetek nagy részében nem is mulasztanak el a gyógyszerek.
Sajnos mindenre áldozni kell, de sok pénztárca kímélő megoldás és kedvezőbb alternatíva létezik már.
A másik pedig az idő kérdése. Sokszor mondjuk, nincs rá időm elmenni kivizsgáltatni magam, nem kapok szabadságot, otthon sok a tennivaló….. Ez érthető. Viszont mindig arra gondoljunk, ha kialakul egy mozgásszervi vagy belső szervi probléma vagy netalán súlyosabb lesz a már meglévő, akkor aztán az otthoni tennivalók, a munka és minden más háttérbe fog szorulni és hónapokig, hetekig betegeskedhetünk és járkálhatunk az orvoshoz. Muszáj valamikor időt szakítani a saját testünk állapotának kivizsgálására. Egy vérvétel nem a világ vége, az MR vizsgálatot pedig úgyis hetekkel/hónapokkal későbbre kapjuk meg. Minden szervezés és akarat kérdése.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: